In een interview met de Spaanse krant Mundo Deportivo sprak El Hilali vandaag openhartig over zijn ambities om voor de Marokkaanse nationale ploeg uit te komen. De jonge verdediger verklaarde dat hij "een van de gelukkigste spelers ter wereld" zou zijn als hij een oproep zou ontvangen voor de nationale selectie.
De speler van Espanyol erkent de hevige concurrentie op zijn positie, vooral met de aanwezigheid van "twee van de beste vleugelverdedigers ter wereld" in de selectie van de Atlasleeuwen. Desondanks toonde hij zich bereid om op elke positie in de defensie te spelen en benadrukte hij: "Het maakt niet uit waar ik word opgesteld, of het nu als centrale verdediger of als vleugelverdediger is, ik ben bereid om alles te geven."
Voor El Hilali zou het dragen van het Marokkaanse shirt een "enorme eer" zijn en een bron van grote vreugde voor zowel hemzelf als zijn familie. De talentvolle verdediger kijkt vol verwachting uit naar de kans om de kleuren van Marokko te verdedigen en bij te dragen aan het succes van het nationale team.
Eerder speelde Omar El Hilali voor de Marokkaanse jeugdelftallen, waarbij hij enkele hoogtepunten beleefde, zoals de Afrika-Cup kwalificatie met Marokko U17, de winst van de Afrika-Cup U23 en de kwalificatie voor de Olympische Spelen.